TİCARET FİNANSMANI ÇÖZÜMLERİMİZ HAKKINDA

NMT Finance Network, uluslararası ticaretle uğraşan herhangi bir şirket veya birey için karmaşık ticaret işlemlerinin yapılandırılmasında uzmanlaşmış küresel bir ticaret finansmanı şirketidir.

Buna ithalatçılar, ihracatçılar, ticaret şirketleri ve uluslararası hizmet sağlayıcılar dahildir.  

Müşterilerimizin işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde verimli bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olan çok çeşitli esnek finansman seçenekleri sunuyoruz.

 

 

NMT Trade Finance Network'ün finansman seçenekleri şunları içerir:

Akreditif Mektubu (Sight LC)

Görünürde Akreditif , amir bankaya gerekli tüm belgelerle birlikte sunulduğunda ödenir.

sunan bir kuruluş Akreditif Mektubu tüm hükümlerinin yerine getirilmesi şartıyla, mutabık kalınan fon miktarını ödemeyi taahhüt eder akreditifin .

 

Örneğin, bir işletme sahibi, poliçe bir borç verene ve gerekli fonları hemen alabilir. Bu diğer Görüldüğünde Akreditif, akreditif türlerinden daha fazla isteğe bağlı olarak kabul edilir.

Belgesel Akreditif (DLC)

Bir Belgesel Akreditif (DLC) alıcı/ithalatçı tarafından bir satıcı/ihracatçıya belirli bir banka tarafından garanti edilen bir ödeme vaadidir. Satıcı/ihracatçı tarafından amir bankaya bir DLC belgesi sunulduğunda, banka ödemenin tamamını satıcıya havale etmekle yükümlüdür.

belirtilen bazı şartları yerine getirmesi istenebilir Belgeli Akreditifte , bankadan ödemeyi tahsil etmeden önce, alıcıya satılan malın sevkıyat belgesini ibraz etmesi gibi

 

Bu özel ödeme yöntemi, satıcıya/ihracatçıya, alıcının/ithalatçının işlem için gerekli fonlara sahip olduğuna ve satış tamamlandıktan sonra satıcıya ödeme göndermeye hazır olduğuna dair güvence sağlar.

Kullanım Akreditifi (Usance LC)

Bir Kullanım Akreditifi, zamanda ve akreditifte listelenen gerekli bazı belgelerin ibrazından sonra ödenmesi gereken bir akreditiftir.

 

ile kendilerine sunduğu akreditifte gerekli belgeleri sağlamasından hemen sonra akreditif lehtarına ödeme yaptığı Kullanım Akreditifi banka, üzerinde mutabık kalınan bir sürenin sonuna kadar ve gerekli belgeler amir bankaya ibraz edildikten sonra ödemeyi erteleyebilir.

STANDBY KREDİ MEKTUBU NEDİR? (SBLC)

Bir Bekleme Akreditifi (SBLC) banka veya finans kuruluşu tarafından bir SWIFT MT760 mesajıyla verilen ve başvuru sahibinin temerrüde düşmesi durumunda bir müşteri için ödeme olarak kullanılan bir ödeme garantisidir.

 

Bir SBLC, çok çeşitli finansal ve ticari işlemlerde kullanılabilir. çok benzerler, Belgesel Kredi Mektubuna (DLC) ancak Bekleme Akreditifi’nin (SBLC) yalnızca başvuranın temerrüde düşmesi durumunda kullanılabilir hale gelmesi bakımından farklıdırlar.

 

Bu durumda, SBLC’nin yararlanıcısı bir çekiliş yapabilir ve ödeme talep edebilir.


Bir Bekleme Akreditifi , SBLC’nin hüküm ve koşullarında üzerinde anlaşmaya varılan belirli belgelerin sunulmasını gerektirir.

Belirli belgeler olmadan ödeme yapılamaz.

 

SBLC, satıcıyı/ihracatçıyı ödemesini sağlayarak korur ve satıcının sipariş edilen malları asla göndermemesi, hasarlı göndermemesi veya malları sözleşmede kararlaştırılan şekilde taşımaması durumunda alıcıyı/ihracatçıyı korur.

 

Bir SBLC, onu çeşitli finansal anlaşmalar için mükemmel bir seçenek haline getiren son derece esnek bir finansal araçtır.

BANKA GARANTİSİ NEDİR? (BG)

Banka Teminatı (BG) çok benzer Akreditife (LC) her ikisi de birçok ticari işlem türü (finansal veya performansa dayalı) için kullanıldığından,

İkisi arasındaki gerçek fark, bir Akreditifin (LC) bir ticari işlemin planlandığı gibi gitmesini sağlarken, bir Banka Teminatının (BG), bir ticari işlem planlandığı gibi gitmezse kayıpları azaltmasıdır.

Bir Banka Teminatı (BG), karşı taraf üzerinde anlaşmaya varılan sözleşme kapsamındaki belirli yükümlülüklerini yerine getirmezse, yararlanıcıya belirli bir tutarı garanti eder.

Banka Garantileri (BG) , sözleşmeye dayalı bir anlaşmada her iki tarafı da kredi riskinden korur.

Bir inşaat şirketi ve çelik kiriş tedarikçisi, yeni bir kompleks inşa etmek için sözleşmeye dayalı bir anlaşma yapabilir.

Her iki taraf da Banka Teminatları (BG) birbirlerine kredi değerliliklerini kanıtlamak için

Çelik profil tedarikçisinin üzerinde anlaşmaya varılan sözleşme anlaşmasına göre çelik kirişleri şantiyeye teslim etmemesi durumunda, inşaat şirketi veren bankaya Banka Teminatında (BG) kararlaştırılan şartların ihlalini bildirecek ve banka daha sonra kararlaştırılan tutarı ödeyin Banka Teminatında (BG) .

Ready Willing and Able Letter (RWA)

A Ready Willing and Able Letter (RWA) , bir banka veya finans kurumu tarafından müşterileri için düzenlenen bir belgedir.

 

Müşterilerin hem yasal hem de finansal olarak bir finansal ticari işleme girme niyetini ve kabiliyetini gösterir.

 

Hazır İstek Mektubu (RWA) düzenlendikten sonra MT799 SWIFT mesajı ile hak sahibine gönderilir.​

FON MEKTUBU KANITLAMASI NEDİR? (POF)

Fon Kanıtı Mektubu (POF) , satıcının alıcının nakit parası olduğunu bilmesine yardımcı olan bir belgedir

 

Bu fonların sadece meşru değil, aynı zamanda elde edilebilir olduğunu da gösteriyor.

 

Geçmişte birlikte çalışmamış taraflar arasındaki müzakerelerin başlangıcında genellikle bir Fon Kanıtı Mektubu (POF) gerekir.

 

POF, yalnızca alıcının bankada nakit parası olduğunu göstermekle kalmaz, aynı zamanda satıcıya, alıcının bir anlaşma yaparken ne kadar ciddi olduğunu göstermeye yardımcı olabilir.

 

Fon Kanıtı (POF) Mektubu düzenlendikten sonra yararlanıcıya MT799 SWIFT mesajı ile gönderilir.

BANKA KONFOR MEKTUBU NEDİR? (BCL)

( BCL) veya bazen belirtildiği gibi Banka Onay Mektubu, finans kuruluşundan müşterilerin hem yasal hem de finansal olarak bir finansal ticari işleme girme niyetini ve kabiliyetini teyit eden Banka Konfor Mektubu , borçlunun (birey, şirket veya kuruluş) belirli bir amaç için belirli bir miktarda fon ödünç almaya uygun olduğunu resmi olarak garanti eder.

NMT Finance Network , bankaların sağlayamadığı işlemler için finansman sağlayabilir. Sıkı banka düzenlemeleri nedeniyle bankalar pek çok işletmenin ihtiyacını doğrudan karşılayamamaktadır. İşte biz burada devreye giriyoruz. Finansman çözümlerimizde çok daha esnekiz ve aynı zamanda nakit akışınızı artırırken riskinizi azaltmanıza yardımcı olmaya kararlıyız. Global erişimimizle, NMT Finance Network, müşterilerimizin keşfetmesi için sonsuz fırsatlar ve pazarlar yaratır. Uzmanlarımız, bu fırsatları yakalamak için gereken uzmanlığı ve hizmeti sağlayabilir. İşlerimizi birlikte büyütürken size hizmet etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Diğer finansörlere karşı anlaşmanızı finanse etmek için neden NMT Finance Network'ü kullanmalısınız?

Ticaret Finansman Ağı, kelimenin tam anlamıyla, dünyanın her yerindeki büyük bir finansman kaynakları ağıdır. Bu ağı, piyasadaki en kaliteli, rekabetçi fiyatlı ticaret finansmanı çözümlerini yaratmak için kullanıyoruz. Bizimle iletişime geçin ve özel ihtiyaçlarınıza uygun bir plan oluşturalım.

Akreditif veya banka teminat mektubu almanın maliyeti nedir?

Geniş ağımız sayesinde, NMT Finance Network piyasadaki en rekabetçi oranları sağlar. Bu oranlar kullanılan finansal araca, vadeye ve bankaya göre farklılık göstermektedir. Size en düşük maliyetle en iyi enstrümanı sağlayabilmemiz için ihtiyaçlarınızı görüşmek üzere bugün bizimle iletişime geçin.

Finansman elde etmek ne kadar sürer?

Kesinlikle kullanılan enstrümanın türüne ve başvuru sahibinin yanıt süresine bağlıdır. Anlaşmaları 24 saat içinde yaptıktan sonra,  çoğu anlaşma yaklaşık 7-15 gün sürüyor.

NMT Finance Network işlem boyunca bana nasıl rehberlik edecek?

Ticaret finansmanı uzmanlarımız, sizin için özel bir finansman çözümü oluşturmak için hazırdır  sadece süreç boyunca tüm sorularınıza danışabilirsiniz.

Akreditif veya banka teminatı açabilmek için herhangi bir teminat göstermem gerekiyor mu?

Gerekli teminat, kullanılan finansal aracın türüne, bankaya ve diğer faktörlere bağlıdır. NMT Finance Network’ün kapattığı çoğu anlaşmada, herhangi bir teminata ihtiyaç duymadan anlaşmayı yapılandırabiliyoruz. Anlaşma için teminat gerekiyorsa, bu anlaşmalar için de seçeneklerimiz var.

NMT Finance Network finansal danışmanlık sunuyor mu?
Evet projelerinize göre finansal danışmanlık veriyoruz.
Akreditiflerinizin kendi bankamda açtığım akreditiflerden farkı nedir?

Bizimle akreditif açmak daha iyidir çünkü müşterilerimiz adına LC’ler açmak için ağımızın kendi hatlarını kullanıyoruz. Geniş banka ve finansör ağımız sayesinde müşterilerimiz, anlaşmalarını optimize etmek ve maliyetleri düşürmek için ağımızı kullanabilirler. Bir banka müşterimizin ihtiyaçlarını karşılayamazsa, anlaşmayı finanse etmek için başka bir bankaya geçebiliriz.

NMT Finance Network banka enstrümanlarını satıyor mu veya kiralıyor mu?

Banka enstrümanlarını satmayız veya kiralamayız. Yalnızca uluslararası ticaretle uğraşan ve fiili işlemler yapan müşterilerimize finansal araçlar sağlıyoruz.

BAŞVURU FORMU

NMT Finance Network'ün finansman seçenekleri şunları içerir.
Şirket evrakları,Proforma Fatura, SPA, Sözleşme, Sözleşme vb
Bilgilerin ve imzamın doğru olduğunu kabul ediyorum.
Bilgilerin Doğruluğunu kabul ediyorum.Yanlış verilen bilgilerden NMT DANIŞMANLIK sorumlu değilir.
hizmetlerimiz

Neden Bizi Seçmelisiniz?

SWIFT MT700 ve MT760 Aracılığıyla Dünya Çapında Her Türlü Akreditif Veriyoruz
 Başvuru

Başvuru

Başvuru Yapılıyor.

Taslak

Taslak

Draft Hazırlanır.

Durum Tespiti

Durum Tespiti

Bize şirketinizle ilgili istenen belgeleri gönderirsiniz
Sözleşmeler

Sözleşmeler

Sözleşmeler hazırlanır.
SWIFT

SWIFT

SWIFT Mesajı bankadan lehdara gönderilir
Mutlu Müşteri

Mutlu Müşteri

Onaylar alındıktan sonra işlem başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

Screenshot 2022-05-15 at 20-00-48 Letters Of Credit (LC) Swift MT700 & MT760 Trade Finance Network

ÇALIŞTIĞIMIZ PARTNER BANKALARIMIZ